10 Ocak 2012

Gel gel tespit yapıyorum

*Sen yürürken arkandan hızlı adımlarla gelen alımlı bayan seni sollayıp önüne geçiyor ya, tam o esnada yavaş yürüdüğünü fark ediyor ve hızlanmak istiyorsun ya, hızlanıp alımlı bayanla aynı ritmi tuttursan havucun peşindeki eşek gibi olacaksın(alımlı bayanın gerçekte istediğinin de bu olduğundan şüpheleniyorum bazen); iyice hızlanıp sen bayanı sollasan anlamsız duracak, onun mazereti var acelesi olduğundan sollamış seni, az önce yavaş yürüdüğüne göre belli ki acelen yoktu, sorarsa nasıl açıklayacaksın bu ani enerji patlamasını. Sırf bu yüzden normalden de yavaş yürümeye başlıyorsun işte, sırf alımlı bayan ufukta kaybolsun da huzur bulayım diye. Bayan uzaklaşana kadar yaşanılan rahatsızlık hissi, sesi sonuna kadar açık, çınlayan tüplü televizyonun dibinde oturmak gibi bir şey. Bayan gidince yaşanan rahatlama, o televizyonu kumandadan değil de direkt tuşundan kapatmak gibi. Yakınında alımlı bir bayan bulunup da bir adamın mütemadiyen bu derece rahatsız hissedebildiği başka bir pozisyon yoktur herhalde.

Tüm bu yaşanmışlıklardan sonra hep kaldırımın en hızlısı olmak için yarışıyorsun, sigaranın dumanını burnundan verdikçe lokomotif gibi, iki omuz genişliği kaldırımda kıvrak hareketler, karşı şeridin en hızlısı ile karşılaşıldığında aynı anda aynı tarafa yapılan karşılıklı hamleler ve duraklama. Bu ritüel haddinden uzun sürüp Anadolu Ateşi'ne dönüşmeye başladığı bir esnada karşımdakini omuzlarından yakalayıp yana çektiğimi bilirim.

Topluma karışmak böyle bir şey işte. Karışacaklar bir kenara not alsın.


*Koşuyorsun, zıplıyorsun, uçuyorsun, havada tekme atıyorsun... Lan böyle savunma sporu mu olur.
*Belediyelerin kaldırım kenarlarına belirli aralıklarla diktiği, diz hizasında imal edilmiş gürzlerin mantıklı açıklamasını yapabilene Demonoid davetiyesi hediye ediyorum, ilgililere duyurulur. Ciddiyim he, ihtiyacı olan yapsın açıklamasını göndereyim.


*Elinde Karagarga davetiyesi olup da kafasında cevapsız soruları bulunanlara mantıklı çözüm önerileri sunuyorum. Hala ciddiyim he.


*Sadece türklerin yaptığı şeyleri listeleyerek mizah yapıyoruz ya, aslında o hareketlerin büyük bir bölümünü tüm dünya insanları sergiliyor. Deneylerle gözlemledim.


*Sadece nikaragualıların yaptığı tek bir şeyi bilmemekle beraber Nikaragua'nın tam olarak nerede olduğunu da bilmiyoruz. Ama git Nikaragua'ya, göreceksin ki onlar da kendilerini en az bizlerin hissettiği kadar özel hissediyordur. Okullarda şanlı Nikaragua tarihi öğretiliyordur, Nikaragua'lı olmanın nasıl bir ayrıcalık olduğundan dem vuruluyordur. "nikaragualıyız biz tabi ondan öyle ehe ehe, ne acaibiz yav...", diye cümleler kuruluyordur.

Bu arada Afrika'da değil, Orta Amerika'daymış. O koptu kopacak gibi duran ince bölüm var ya, orada bir yerlerde işte Nikaragua.


*Konken oyunu sırf adından ötürü kokanalar tarafından oynanıyor olabilir diye düşünüyorum, sonra kokanaların kendilerine yakıştırılan bu kötü sıfatı benimseyerek oyun tercihi yapmış olmaları fikri saçma geliyor.

Belki de oyunun adı önceden farklı bir şeydi, kokanalar tarafından sevilince ismi halk arasında konken olarak evrildi, o daha mümkün sanki. Yine de bir iskambil oyununun nasıl ve neden "kadın oyunu" olabildiğini anlayamıyorum. Oyunun kurallarını bilmiyorum fakat kart oyununu feminen yapabilecek nasıl bir kural, nasıl bir oynanış şekli olabilir ki. Tam tersi olarak eşli piştiyi erkeksi yapan nedir.


*Bir an önce hepinizin birer kindle edinmesini tavsiye ediyorum. Eğer sayenizde otobüste minibüste mp3 player kadar sık rastlanılan bir cihaz haline gelirse ben de bir tane alıp kendimi görgüsüz gibi hissetmeden kullanabilmeyi planlıyorum.


*Eskimoların gerçekten de igloolarda yaşamış/yaşıyor olabileceğine inanmıyorum. Bu ne olum çizgi film icadı lan bu. Ayriyetten buzdan bunu yaparken sarf edeceğin eforla sıcak bir yere kadar yürürsün zaten.


*Haftanın filmi(geleneksel bir şeymiş gibi böyle giriş yaptım, ileride geleneksel bir şey haline dönüştürmeyi planlıyorum "haftanın filmi" konseptini, iki noktadan evvel bu kadar uzun parantez açınca iki nokta sanki manasını biraz yitirmiş gibi oldu, neyse): Birdemic: Shock and Terror

Hemen indirin(torrent), bir filmin ne kadar kötü olabileceğini fark ettiğinizde şok ve terörü iliklerinizde hissedeceksiniz.

3 ötmük:

Portakalmavisi dedi ki...

O diz hizasindaki zimbirtilar üstünden atlama eğilimi gösteren kucuk erkek cocuklarını hadim bırakacak yahuu ben soliim de.

Fatih Dayan dedi ki...

bu film toplamda 9.2 puan almak amaciyla yapilmis serinin bir parcasi zaten. daha önce porno sanarak izlemistim, asinaligim var.

Cevval Portakal: dedi ki...

Ciddi ciddi seri çekiyorlar yalnız, ikincisi de geliyor.
Birdemic II: The Resurrection 3D